Kur’an halkaları buluşması Manisa’da gerçekleşti

Mustafa İslamoğlu’nun katılımıyla Kur’an halkaları buluşması Manisa’da gerçekleşti. Mustafa İslamoğlu dinleyicileriyle Anemon Hotel Manisa’da buluştu.

KUR’AN’IN DEVRİMLERİ konulu konferansa yoğun katılım oldu.

Kur’an Halkalarıyla buluşan Mustafa İslamoğlu’nun konferansından kesitler:

“ Hakikat iki kısımdır. La İlahe-illallah. Birinci kısım hayır, ikinci kısım evet. Uydurulmuş dine hayır, Allah’ın kitabıyla indirdiğine evet. Bunu artık kabul edelim, başka türlüsü de olmaz. Keçi ayeti yedi Kur’an eksik kaldı diyerek olmaz; maymunlar bir maymunu recm ediyorlardı, zina cezası veriyorlardı diyerek olmaz; namaz kılmayan öldürülür diyerek olmaz. Bunları da Allah resulüne söyletmek olmaz.”

“Kadın fitnedir diyerek olmaz. Kadına okuma-yazma öğretmeyin aşığına mektup yazar diye hadis uydururarak olmaz.”

“Kur’an diyor ki bilerek inansın inanan, inkar eden de bilerek inkar etsin. Kur’an’ı üzerinde hadis yazan taşlarla taşladılar. Ve bunu da din diye sattılar. Onun için eğitim meselesi Kur’an’ın devrimidir. Kur’an gerçekten bilgiye değer verdi. Bilene değer verdi. Onun için akletmeyenleri kendi pisliğine mahkum eder. Açın Yunus 100’e bakın*.”

*Hem Allah’ın (akıl ve irade vermek sûretiyle gerçekleşen) izni olmasaydı, hiçbir insan imana eremezdi! Ve O aklını kullanmayanları pisliğe mahkûm eder!

Yorum Yaz