Babası Ahmet İslamoğlu Hoca ile İlişkileri Üzerine

Babası Ahmet İslamoğlu Hoca ile İlişkileri Üzerine

Şeker hastalığı sonucu hastaneye kaldırılan Ahmet İslamoğlu Hocaefendi'nin oğlu Mustafa İslamoğlu'nu, özleyerek çağırması sonrası, Mustafa hocanın ziyareti büyük bir özlemi sonlandırdı. 
Baba-oğul buluşması uzun zamandır yürütülen karalama kampanyasını da boşa çıkarmış oldu.

 

Ahmet Hocaefendi, ziyaret esnasında oğlu hakkında yanlış bilgilendirildiğini, şekerinin yükseldiği bir zamanda sözler sarfettiğini belirtti.

Mustafa hoca ile babasının helalleştiği buluşmada Ahmet İslamoğlu Hocaefendi'nin hastalığı sebebiyle yakınlarını zaman zaman tanıyamamasına rağmen Oğlu Mustafa İslamoğlu'nu görünce heyecanlanarak özlem ve sevinçle sarılması akrabaları da duygulandırdı.

Mustafa İslamoğlu ile fikrî zeminde karşılaşmak yerine onu itibarsızlaştırma, karalama kampanyalarına sığınan hurafeci çevreler iki ilim adamı olan Baba ve oğul arasını açmaya çalışmışlardı. Hem de bir babanın sağlık sorunlarından yararlanarak ağzından yakışıksız sözler koparmaya çalışmak ve bu yolla iftira ve karalama kampanyası yürütmek tek kelimeyle ahlaksızlık, fitne ve fesadçılıktı...

Mustafa İslamoğlu hoca ile babası Ahmet İslamoğlu hocaefendi'nin yanlış anlamaları gidererek helalleşmeleri bir algı operasyonunun da bitişi anlamına geliyordu...