Şeytanın çarptığı faizciler milleti çarptı

Onlar sistemin öz evladı. Çünkü onlar haram işliyor, faiz yiyor.

Sistem, her tür haramzadeyi doğal müttefiki saymış. Sarhoşlara polis tahsis eder, evine yollar. Başını örten öğrencileri ise aynı polise coplatır. Ayyaşların hakkını savunur da, inanç özgürlüğünü yerden yere vurur.

Alın size, faizciler çetesi.

Kim bunlar? Hepi topu binde bilmem kaçlarla ifade edilen bir avuç hormonlu haramzade. Milletin kanını vampir gibi emen faizci tayfası.

Sorun kendilerine, hepsi de sapına kadar “laik”, sapına kadar “Kemalist” olduklarını haykıracaklardır.

Niçin? Çünkü bütçenin 36 katrilyonu bu faiz çetesinin cebine akacakmış. Şimdi anlaşılmıyor mu tercihlerinin sebebi? Onlar kendilerini resmi ideolojinin havarisi olarak görüyorlar. Çünkü resmi ideoloji, 65 milyonun cebinden çaldığını, bu bir avuç mutlu azınlığın cebine akıtıyor.

Bir rivayete göre (ki rivayetler muhtelif) son 10 yılda faiz çetesinin cebine 120 milyar dolar akıtılmış.

Dile kolay, tam 120 milyar dolar. Türkiye’yi yönetenler IMF’nin kapısında birkaç milyar dolar için el açıp yüzsuyu döksünler, her biri bir padişah olan (sözüm ona, ilkokullarda öğretilen rivayete göre, padişahlık yıkılıp Cumhuriyet kurulmuştu, değil mi?) bu azgın azınlık mensupları, milletin sırtından semirdikleriyle keyif çatsınlar.

Millet açlıktan çöp karıştırırken, şu gece kulüplerinde, Laila’larda tepinenler işte bu azgın azınlığın mensupları.

Malum basın onlar için çıkıyor. Zavallı millet de bu binde bilmem kaç tutan azınlık için çıkan gazetelere para verip alıyor.

Malum televizyonlar onlar için yayın yapıyorlar. Hala farkında değil misiniz? Kara kışın hemen öncesinde hava durumunu verirken bile Uludağ’da, Karakaya’da, Palandöken’de, Erciyes’te kar kalınlıklarını saat başı veriyorlardı.

Kimler için?

Herhalde nüfusunun yüzde 99,9’u teleferik görmemiş, kayak yapmamış halkımız için değil. İşte o sömürüp semiren azgın azınlığın keyfi için.

MÜSİAD Başkanı Ali Bayramoğlu, bu haramzadelerin çevrelediği yuvarlak masanın etrafındaki tek helalzade. Ötekilerin tuzu kuru mu kuru. Türk ekonomisi üzerine bin bir türrehat yumurtlayan sözüm ona bu ekonomistler, sıra 120 milyon maaşla geçinen BAĞ-KUR’la yapılan zamma gelince, aslan gibi kükrüyor: “Kaynağı nerede bunun?”

Utanmaz, arlanmazlar.

Ali Bayramoğlu, faizciler çetesinin bir yılda soyduğu katrilyonlara getiriyor sözü. Beylerde çıt yok. Oturumu yöneten tuzu da, kendi de kuru bay, çevir kazı yansın yapıyor. Belli ki, beslendikleri kapıyı taşlatmamakta kararlılar.

Benim zavallı vatandaşım da sırasında milletvekili maaşını diline dolayıp, yıllık sövme ihtiyacını gidersin diye, yine bu harami çetesinin basınının tuzağına düşüyor. Sormuyor, “Milletvekili seçmenlerine harcıyor, bunu anladık da, kahraman generalim o kadar parayı nereye harcıyor?” diye. Yine sormuyor, “Bu millet, 28 Şubat sürecinde 3000 dolar olan kişi başına düşen yıllık gelirinin üçte birini kaybettiği halde, Oyakbank nasıl oldu da sermayesini bu süreçte bire bilmem kaç bine katladı?” diye.

Biz konumuza dönüp soralım: Bu faizciler çetesinin bu millete verdiği zararı görüp de hala faizi haram kılan Allah’ın insanoğluna ne büyük ikramda bulunduğunu fark etmeyen var mı? Ne diyordu Kur’an: “Faiz yiyenler, illa ki şeytanın çarptığı biri gibi kalkarlar.” (2 Bakara 275)

Peki, ya faizcilerin çarptığı millet nasıl kalkar? Cevabı, şekilde görüldüğü gibi: Kalkamaz…

Yorum Yaz